23 (1 of 1)_stitch

Premiera układu tanecznego do pieśni „Wiarę w sercu miej”, losowanie nagród, warsztaty tańca modlitewnego i bibliodramy, indyjskie malowanie henną w ramach akcji Dni Młodych Bez Granic oraz dystrybucja gadżetów akcji Bilet dla Brata – to wszystko wydarzyło się 13 czerwca na UKSW, na kampusie na ul. Wóycickiego, w ramach spotkania Bielany czekają na ŚDM.

W wydarzeniu wziął udział ksiądz Tomasz Zaperty – diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży, który podzielił się najnowszymi informacjami związanymi z przygotowaniami do ŚDM 2016. Był to nie tylko dzień informacyjny dotyczący ŚDM i zaczęta do tego aby już dziś włączyć się w to wielkie dzieło, ale również okazja do wspólnej modlitwy w intencji owocnych przygotowań do wydarzeń czekających nas za rok w Krakowie. O 11.00 miała miejsce Msza św. z udziałem ks. Jana Szubki, dziekana dekanatu bielańskiego oraz ks. Jacka Laskowskiego, duszpasterza wolontariuszy ŚDM. Wydarzenie uświetnił również koncert Misericordia Gospel Group, który poruszył wielu słuchaczy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. „Bielany czekają na ŚDM” to oddolna inicjatywa wolontariuszy ŚDM na Bielanach, we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim UKSW. Do udziału w spotkaniu zaproszeni byli wszyscy zainteresowani tematem Światowych Dni Młodzieży, zaś w sposób szczególny mieszkańcy Bielan.

Działania wolontariuszy wsparli m.in. Urząd Dzielnicy Bielany oraz Miasto Stołeczne Warszawa, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, Akademicka Wspólnota Ewangeliczna Woda Życia, Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop Klatka i Zespół Filoi. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Warszawa oraz tygodnik „Niedziela”.

O tym jak było, i dlaczego było warto – już mówią i piszą o nas w mediach 🙂

Wydarzenie:

BIELANY CZEKAJĄ NA

Światowe Dni Młodzieży 2016!

13 CZERWCA 2015

10:00-17:00

UKSW, Aula Schumana

(ul. Wóycickiego 1/3)

Poznaj wolontariuszy z Bielan! Dołącz do ŚDM 2016!

WIEK ANI MIEJSCE ZAMIESZKANIA NIE GRAJĄ ROLI!

Organizatorzy: Wolontariusze ŚDM bielańskich parafii,

Duszpasterstwo Akademickie UKSW

Patronat Honorowy nad wydarzeniem „Bielany czekają na ŚDM 2016”  objął Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

 

 

 

 

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYDARZEŃ

1. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA I PYTANIA Z SALI

mikrofon

„Światowe Dni Młodzieży 2016 – bliżej niż myślisz, czyli co możesz zrobić już DZIŚ!” Specjalny gość spotkania: ks. Tomasz Zaperty, archidiecezjalny koordynator  ds. ŚDM odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z przygotowaniem do ŚDM.

[godz. 10.30 w auli Schumana]

Nagranie prezentacji (ok 30 min).

2. EUCHARYSTIA

eucharystia

CENTRALNY PUNKT NASZEGO WYDARZENIA! Przewodniczyć będzie dziekan dekanatu bielańskiego ks.. Jan Szubka. Homilię wygłosi ks. Jacek Laskowski duchowy opiekun wolontariatu ŚDM Archidiecezji Warszawskiej, główny organizator „denews” w Parafii Zesłania Ducha Św. (http://denews.pl).

Oprawę muzyczną zapewni zespół Filoi

https://pl-pl.facebook.com/zespolFILOI

[godz. 11.00 w auli Schumana]

3. „DANCE MOB” – wspólna choreografia do jednej z pieśni ŚDM

dancemob

Wszystkie ręce na pokład! Potrzebujemy Ciebie do wspólnego wyrażenia radości po Mszy Św., razem raźniej! Poprowadzi nas Beata Hantulik. Beata jest doświadczonym instruktorem tańca. Od dziecka praktykuje modlitwę posługującą się ciałem. Zajmuje się Tańcem Towarzyskim, Jazzem i improwizacją, a wszystko to czyni na Chwałę Pana. Tańczy w Akademii Tańca Zawirowania. Prowadzi młodzieżową grupę taneczną w Gimnazjum nr 45 w Warszawie.

http://wodazycia.waw.pl/zyciewspolnoty/diakonie?id

[godz. 12.30 na trawie za kapliczką]

4. BIBLIODRAMA

2

To trzygodzinny warsztat dla grupy zamkniętej. 
Temat: „Spotkanie z obcym – Noemi i Rut”
Kim jest dla mnie obcy? Jakie myśli we mnie wywołuje spotkanie z nim? Jakie nadzieje? Jakie obawy? Co mi pomaga się z nim na prawdę spotkać? Co mogę zrobić, aby mu takie spotkanie ułatwić?
Wychodząc od biblijnej historii Noemi i Rut przyjrzymy się powyższym pytaniom. Sprawdzimy też co ich historia ma wspólnego z życiem każdego z nas tu i teraz, jakie wnioski możemy z niej wyciągnąć dla siebie.
”Bibliodrama to przede wszystkim unikalna możliwość spotkania z tekstami biblijnymi poprzez zespołowe działanie. Uczestnicy zajęć bibliodramatycznych odgrywają role postaci z Pisma Świętego oraz inscenizują biblijne historie. Dzięki temu mają szansę głębiej zrozumieć i przeżyć zawarte w Biblii treści.” M. Szejnbal 
Prowadzące to profesjonalne trenerki dramy: Marta Hamerszmit, Magdalena Kozubal, Monika Kur – Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

www.stop-klatka.org.pl

[od 13:30 do 17.30 z przerwą o 15.00 na koncert]
/Uwaga: ograniczona ilość miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń]

5. TANIEC WORSHIP

1

Warsztat tańca modlitewnego. Przy ładnej pogodzie odbędzie się na trawie, każdy w dowolnym momencie będzie mógł dołączyć. 
Modlitwa tańcem uzdrawia ducha i duszę, dotyka ciała, zabiera blokady, otwiera na ludzi, wyzwala radość, pozwala wyrazić to, co nosimy w sercu, odblokowuje emocje, przełamuje ograniczenia, uwalnia od tego, co przyziemne i uskrzydla.

Warsztaty prowadzić będzie Ania Szymczuk, Ania Czapnik i Ewa Olędzka Diakoni Tańca Wspólnoty „Woda Życia”.

Zapraszamy wszystkich na warsztaty worship dance, by złapać wiatr w żagle potrzebny na posługi podczas ŚDM w Warszawie, Krakowie i innych miastach!

[12:30 – I część: Dance Mob dla ŚDM, 13:30 – II część warsztatów]

6.FILM „CYRENEJCZYCY” i wszystko o ŚDM

3

Krótko o filmie: „Cyrenejczycy”, film dokumentalny autorstwa Alicji Waszczuk, opowiada o młodzieży towarzyszącej krzyżowi Światowych Dni Młodzieży. Zrealizowany podczas spotkania młodych w Sydney w 2008 r. i ilustrowany świadectwami polskich pielgrzymów i wolontariuszy, jest znakomitą zachętą do włączenia się w trwające przygotowania do ŚDM Kraków 2016. 
Projekcja odbędzie się w auli Schumanna.

[start o 14:00 – do 14:45]

7.Finałowy KONCERT MISERICORDIA GOSPEL GROUP! Godz. 15.00. Wstęp wolny!

MISERICORDIA

Info o zespole:

Zespół Misericordia Gospel Group  powstał w Warszawie w 2010 roku. Został założony przez Asię Dzido, przy wsparciu ks.Macieja Sarbinowskiego SDB. Do składu dołączyli znajomi muzycy-instrumentaliści oraz wokaliści, deklarujący się jako chrześcijanie i kochający muzykę gospel.

Od samego początku celem zespołu było uwielbianie Boga poprzez muzykę i głoszenie Dobrej Nowiny.

Pierwszą inicjatywą zespołu było „Worship Sunday”- cykl koncertów uwielbieniowych, odbywających się w każdą czwartą niedzielę miesiąca, w „Dobrym Miejscu” w Warszawie. Duże zainteresowanie wieczorami uwielbienia niejako potwierdziło potrzebę grania tago rodzaju muzyki.

Zespół tworzy sześciu wokalistów: Asia Dzido, Eliza Lebioda, Anna Korczak, Karolina Sylwestrzuk, Katarzyna Rosłan i Marek Tarasiuk.

Dziś MGG jest zespołem biorącym udział w różnych przedsięwzięciach chrześcijańskich oraz czynnie koncertującym. Na koncertach można usłyszeć standardy muzyki gospel w autorskich aranżacjach, jak również własne kompozycje.

Aktualnie zespół pracuje nad pierwszą płytą studyjną.

 

8. GODZ.: 20.00 NA KONIEC DNIA ZAPRASZAMY DO PARAFII ZESŁANIA DUCHA ŚW.
(UL. BRONIEWSKIEGO 44) NA ……DENEWS!!! JESZCZE NIE BYŁEŚ? PRZYJDŹ KONIECZNIE! CZEKA TAM NA CIEBIE KTOŚ WYJĄTKOWY!!!

http://denews.pl